Den Otevřených dveří v POOSLAVÍ

Demonstrační akce

Demonstrační akce 16.5.2018

Dny otevřených dveří v roce 2017:

17.9.2017 - leták zde


26.6.2017 a 17.9.2017

Na těchto dnech bude prezentována činnost jednotlivých provozů družstva a jejich výsledky a dále samotná technologie pěstování erozně nebezpečných plodin v POOSLAVÍ. Účastníci dne otevřených dveří si budou moci prohlédnout strojní vybavení družstva, stáje, dojírnu, bioplynovou stanici, stánek projektu „Zemědělství žije“. Přítomný odborník z výzkumné organizace bude prezentovat výsledky výzkumu a bude diskutovat se zájemci problematiku technologie pěstování erozně nebezpečných plodin. Dále bude následovat prohlídka vybraných půdních bloků na kterých byla uplatněna technologie pěstování erozně nebezpečných plodin.

Zveme všechny vlastníky, kteří nám pronajímají půdu, zemědělce se zájmem o pěstování erozně nebezpečných plodin a také občany, kteří bydlí v oblasti, kde hospodaříme.

 

26.6.2017 Den Otevřených dveří v POOSLAVÍ - tisková zpráva

V pondělí 26.6.2017 proběhl v zemědělském družstvu POOSLAVÍ Nová  ves Den otevřených dveří. Tuto jedinečnou příležitost využilo přes 400 návštěvníků, jak dětí z mateřských a základních škol z blízkého okolí, ale i všeobecná veřejnost. Den byl rozdělen na dopolední program pro děti a odpolední pro veřejnost a zemědělce. Návštěnvíci si mohli prohlédnout areál družstva, technické vybavení a zázemí, stáje i bioplynovou stanici. Pro děti byl připraven doprovodný program. Skákací kombajn od firmy Agrotec, možnost zasoutěžit si na šlapacích traktorech nebo si vymalovat vlastní sádrový traktor či hospodářské zvíře. Po celou dobu konání akce byl také  přítomen tým naučného stánku Zemědělství žíje!, který všem vysvětlovat základní principy v zemědělství. Všichni měli možnost si vyzkoušet svoje znalosti v oblasti rosltinné i živočiné výroby, nebo také dojení na umělém kravském vemeni. Po celou dobu bylo pro návštěvníky připraveno občerstvení. V průběhu konání akce také probíhala prezentace v rámci projektu demonstračních farem a ukázka polní demonstrační plochy. Odborní návštěvníci z řad zemědělských podnikatelů, či zástupců zemědělskcých společností, měli možnost diskutovat o pěstování erozně nebezpečných plodin a nahlédnout do celého systému fungování družstva POOSLAVÍ. Celý den vládla příjemná atmosféra doplněná krásným letním předprázdninovým počasím. Děkujem všem zúčastněným a na podzim 17.9.2017 se těšíme na dalším dni otevřených dveří na viděnou.


18.9.2016 Čerstvě narozené tele a nové technologie v zemědělství

 

V neděli 18. září se konal Den otevřených dveří v Zemědělském družstvu Pooslaví Nová Ves. Desítky návštěvníků si prohlédly kravín, bioplynovou stanici a zemědělskou techniku. Ředitel Lukáš Jurečka například ukázal, jak se využívá navigační systém v zemědělství a co vše umí. Díky přesné navigaci v traktorech a dalších strojích se lépe a efektivněji sklízí úroda, ale také hnojí. „Když dáme do kombajnu nebo řezačky výnosoměr, tak můžeme v čase sledovat tok materiálu a jednoduše zjistit, kolik sklidíme z každého metru. Systém umí udělat výnosové mapy a my tak víme, kde je jaký výnos. Vše se dá zpracovat softwarem, takže pak můžeme hnojit přesně tam, kde je potřeba,“ popsal využívání nových technologií v zemědělství Lukáš Jurečka. Zootechnička Silvie Horká provedla návštěvníky porodnou a také jakousi školkou pro telátka. „Tele ihned po narození dostává mlezivo, což je mléko, které kráva dojí pět dní po otelení. Má jiné složení než klasické mléko, obsahuje totiž imunitní látky pro tele,“ vysvětlila zootechnička a ukázala zvědavým dětem i dospělým čerstvě narozené telátko. Součástí programu byly aktivity pro děti, které připravil Zemědělský svaz ČR. „V rámci projektu Zemědělství žije chceme přiblížit dětem, ale i ostatním, že zemědělství je krásná práce a že se ho nemusí vůbec bát,“ říká Jana Sixtová.

Text a foto Eva Fruhwirtová


Zemědělsky svaz ČR Zemědělství žije